Kendi İşinizi Kurmanız İçin beş Neden

  • on 16/06/2021
  • Likes!
Kendi İşinizi Kurmanız İçin beş Neden

Kendi işinizi kurmanız için beş neden konusu arasında sayılabilecek en temel nedenlerden birisi kendinizi gerçekleştirmeniz ve kendi ayaklarınızın üstünde durmanızı sağlayacak güveni kazanmadır.
Kendi işinin sahibi olan kişilere uzaktan baktığınızda sevdiklerine ve ailelerine ayırdıkları zaman fazladır. Benim işim kendi işimin patronuyum düşüncesi bile zaman zaman kişileri rahatladır. Toplum arasında belli bir statüde yer edinmek saygınlık görmek elbette herkes için önemlidir. Kurmuş olduğunuz başarılı bir iş kendinize olan güveninizi diri tutacaktır. Ayrıca finansal anlamda yaşadığınız özgürlük ile daha konforlu bir yaşamın kapısını da aralayacaktır.

Gelecek Kuşaklar için Şimdiden Yatırım

Kendi işinizi kurmanız için beş neden olarak gelecekteki yaşantınız ve bu geleceğin içinde oluşacak size ait kuşakları düşünerek daha sağlam adım atabilirsiniz. Örneğin meslek seçiminde doktor, öğretmen veya mühendis gibi seçimler yapıldığı takdirde gelecek nesillerinizden aynı mesleği sürdürmelerini istemeniz pek mümkün değildir.
Onlara bırakacak bir meslek ve iş imkanı da olmayabilir. Fakat kendi işinizi kurduğunuz takdirde ilerleyen zamanlarda işinizi gelecek kuşaklarınıza aktarmanız çok daha kolay olacaktır. Bunun içinde ilerleyen zamanlarda da yürütülebilecek devamlılığın olan bir meslek seçip ve o olanda kendi işinizi kurmanız önemlidir. Bu şekilde sağlam adımlar atılarak bir sektöre girmek ve işinizi büyütmeniz daha doğru olacaktır.

Neden Kendi İşinizi Kurmalısınız?

Kendi işinizi kurmak pek çok avantajı da beraberinde getirir. Bunlardan bazıları;

  • Ekonomik özgürlük
  • Daha fazla kazanç elde edebilmek
  • Refah ve rahat içinde bir yaşam
  • Stres ve kaygıdan gelecek endişesinden kurtulmak

Gelecek nesillerin rahatlığı olarak sıralanabilir.  Tüm bunların yanı sıra birikim yapma olanağı da sunar.

Kendi İşiniz İle Hayatınızın Kontrolü Sizin Elinizde

Kendi işinizi kurmanız için beş neden arasında belki de en geçerli sebep iş güvenliğinin olmaması durumudur. Daha önceki yıllarda biri tarafından sebepsiz yere işinize son verildi mi? Ya da hak ettiğinizden daha az seviyede değersiz görüldünüz mü? Veya rütbenizde küçülme yaşayacak bir iş ortamına mı sahipsiniz.
Cevabınız eğer bunları kapsıyorsa kendi işinizi kurmanız için en temel sebeplerden birisi budur. İş güvenliğinizi kendi işinizi kurarak işten çıkarılma ve atılma gibi duyguları yaşamadan gelecek endişesinden kurtulmak adına bir adım atabilirsiniz. Kontrolü elinize almak demek gelecek kaygılarınızı ortadan kaldırır ve hayatı tam anlamıyla yaşamanıza olanak sağlar. Bu gibi kısır bir döngünün içinde yer almaktansa kendi yeteneklerinizi keşfedebilir ve o alanda ilerleyebilirsiniz.

En Önemlisi Finansal Anlamda Özgürlük Kazanmak

Kendi işinizi kurmanız için beş neden arasından bir diğeri ise finansal anlamda yaşanması istenilen özgürlüğün anahtarıdır. Kişiler doğru ve sorunsuz bir iş hayatı yaşamakla beraber kazanç oranları da günümüz şartlarına uygun olduğunda çok daha sorunsuz ve rahat bir hayat sürer.
Fakat denilenin tam tersine işten çıkarılma endişeleri ve kazancın yetememe durumunda sadece finansal kaynaklı sıkıntılar değil maddiyata dayalı diğer ailevi ve sosyal yaşamı kısıtlayıcı sıkıntılarda ortaya çıkar. Bahsi geçen tüm bu sıkıntıları yaşamamak ve gelecek endişesi gütmeden yaşamak için kendi işiniz kurmak ve olanda kendinizi geliştirip işleri büyütmek akıllıca olacaktır.

Not: Endişe ve stresten uzak bir yaşam için kendi işinizi kurun hem her açıdan rahat yaşayın hem de sadece kendinize değil gelecekteki kuşaklarınıza da yatırım yapmış olun. Bir insan çalıştığı ortamda ne kadar kaygı ve stresle iş yaparsa yaptığı iş ve hizmetten de o kadar az verim alınır.

Article Categories:
Ekonomi

Comments are closed.