Şarkıcı Ceylan’ın Ablası Yaşamını Yitirdi

  • on 18/07/2022
  • Likes!

Başarılı şarkıcı Ceylan‘ın uzun bir süredir kanser tedavisi gören ablası Nalan Avcı hayatını kaybetti. Acı haberi sosyal medya üzerinden duyuran ünlü şarkıcı Ceylan, “Açımız fazlası ile derin ve büyük, yarın defnedeceğiz” dedi.

2019 yılında yeğeni Nazlıcan’ın ölümü üzerine acısını fazlası ile derinden yaşayarak, yıkılan Ceylan, bu acı üzerine bayram günü acı bir haber daha aldı. Ünlü şarkıcının bir süredir kanser ile mücadele etmekte olan ablası Nalan Avcı,  maalesef daha fazla dayanamayarak hayatını kaybetti.

“Acımız Fazlasıyla Büyük”

Instagram hesabı üzerinden bu derin ve acı haberi duyuran ünlü sanatçı Ceylan “Canımız, en kıymetlimiz, ablamız… Nalan Avcı hakkın rahmetine kavuştu. Acımız oldukça büyük. Cenazesi yarın öğlen namazına müteakip Levent Camii’nden kaldırılacak ve Kilyos Mezarlığı’na defnedilecek” ifadelerini kullandı.

Aynı Acıyı Yaşayan Alişan’dan Büyük Destek

Kardeşini koronavirüs sebebi ile kaybeden Alişan ise yakın arkadaşı Ceylan’a büyük destek oldu. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Alişan, “Allah sabırlar versin Ceylan’ım. Başımız sağ olsun, mekanı cennet olsun inşallah. Ceylan’ımın ablası Nalan Avcı hakkın rahmetine kavuşmuştur. Ailesine ve aynı zamanda sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

3 Sene Evvel Yeğenini Kaybetmişti

Ceylan’ın 25 yaşında olan yeğeni Nazlıcan da 2019 yılında yaşamını yitirmişti. Ceylan, pankreas iltihabı teşhisi konulan ve uzun süredir yoğun bakımda yatan yeğeni için günlerce dua istemiş, fakat gelen acı haber ile derin bir üzüntü yaşamıştı.

Şarkıcı Ceylan Kimdir?

Ceylan Avcı tam adına sahip olan ünlü ve başarılı sanatçı, arabesk ve Türk Halk Müziği alanlarında oldukça tercih edilen isimler arasında yer almaktadır. 1984 yılında ilk albümünü sevenleri ile buluşturan Ceylan, sesinin yanı sıra oyunculuğu ile de bir hayli sevilerek, birden fazla çeşitli filmlerde rol aldı. İşte, ünlü sanatçı Ceylan’ın hayatı ve biyografisi…

Ceylan Avcı, 26 Haziran 1974 tarihinde Fındıkzade, İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Aslen Tunceli’li olan şarkıcı Ceylan, ilk sahne deneyimini henüz 7 yaşında iken babası ile Almanya’da düğün salonlarında sahne alarak edindi. 1983’te bir yarışmada ilk birinciliğini aldı ve 1984 yılında ise ilk albümünü yayınladı. 1986 yılında yapılmış olan “Seni Sevmeyen Ölsün” adlı albümü 1.300.000 satış rakamı seviyesine ulaşarak, ülkemizde kırılması oldukça zor bir rekora ulaştı.

Ceylan, 1990 yılında babası ve Yılmaz Kökksal, Melike Zobu, Yunus Bülbül ile beraber Almanya turnesine çıktığı zaman Nürnberg‘de, kendisini hafiye gibi takip eden babasını atlatarak halasının oğlu Erhan Bozkurt ile evlilik gerçekleştirdi.

Ceylan, birden fazla albüm çıkardı ve çeşitli sinema filmlerinde rol üstlendi. “Ah Gönlüm” albümü Mü-yap tarafından altın plak ile ödüllendirilerek taçlandırıldı. Kral TV tarafından iki defa En İyi Kadın THM sanatçısı seçildi. Ceylan, 2019 yılında sanat dünyasındaki 35. yılını kızı Melodi Bozkurt ile çıkartmış olduğu single albümü ile kutladı. Ayrıca ünlü sanatçının iki çocuğu olduğu biliniyor. Bunlarla beraber ünlü sanatçı Ceylan;

1993 / Üçüzler (Şarkıcı) (Sinema Filmi)
1991 / Senin Yüzünden (Sinema Filmi)
1991 / Kadersiz Doğmuşum (Sinema Filmi)
1990 / Düşte Gör (Sinema Filmi)
1990 / Acı Kader (Ceylan) (Sinema Filmi)
1989 / Çingene (Sinema Filmi)
1989 / Yüzünü Şeytan Görsün (Sinema Filmi)
1989 / Hep Ezildim (Ceylan) (Sinema Filmi)
1989 / Beni Bende Bitirdiler (Sinema Filmi)
1988 / Sığıntı (Sinema Filmi)
1988 / Ağlıyorum (Ceylan) (Sinema Filmi)
1988 / Acı Gurbet (Ceylan) (Sinema Filmi)
1987 / Yuvasızlar (Ceylan) (Sinema Filmi)
1987 / Annem / Bırakmam Seni (Ayşe) (Sinema Filmi) gibi birden fazla yapımda rol aldı.

Article Categories:
Yaşam

Comments are closed.